TOP

В Городке безработного оштрафовали на 5,4 миллиона за сравнение чиновника с луганским террористом

Суд квалифицировал действия отчаявшегося безработного как оскорбление госслужащего при исполнении обязанностей.

Как полагает Леонид Автухов, суд занял позицию чиновника и не дал ему возможности защититься.

Жителя Городка сняли с учета из центра занятости, как он считает, по команде начальника управления по труду, занятости и соцзащите Петра Просолова.

— Я пайшоў у райвыканкам і зрабіў у кнізе заўваг запіс, у якім выклаў усё, што я думаю пра гэтага кіраўніка, — рассказывал в интервью «Салідарнасці» Леонид Автухов.

Пасля ён напісаў заяву, што я яго абразіў, назваў самадурам, напісаў, што ён паводзіць сябе як тэрарыст у Луганску.

Леонид Автухов не сомневается, что протокол судебного решения был подготовлен заранее, и местные власти решили его уничтожить, что и продемонстрировали на суде. Оскорбленный чиновник присутствовал на заседании.

— Ён бальшавік. Да яго у кабінет заходзіш — стаяць стул, стол. На стале —кавалак паперы і асадка. Не сумняюся, яго прымусілі напісаць заяву, націснулі, — говорит Леонид Автухов. — Я ўвесь час бегаў ад яго. Толькі я прыходжу да супрацоўніцы ў цэнтр занятасці, ён адразу з’яўляецца і пачынае мяне правакаваць. Два апошніх разы я ад яго проста збягаў!

Безработный, лишенный этого статуса, намерен потихоньку выплачивать штраф.

— Нядоўга засталося гэтым уладам, — предрекает собеседник. — Год-паўтара. Бясконца гэта не можа адбывацца. Асноўны спонсар дыктатарскага рэжыму Беларусі гіне сам.

Ольга Слуцкая, «Салідарнасць»

Присоединяйтесь к нам в Фэйсбуке, Telegram или Одноклассниках, чтобы быть в курсе важнейших событий страны или обсудить тему, которая вас взволновала.